zwiedzanie bunkrow polaczone z nurkowaniem w okolicach Jeziora Nieslysz

24 maja 2015
07:30to16:00

Zapraszamy na kolejny wyjazd nurkowo-bunkrowy :)
Tym razem zwiedzamy odcinek południowy MRU

Wyprawa odbędzie się 24 maja 2015, w niedzielę. Zbiórka o godzinie 7:30 na stacji BP w Baranowie przy ulicy Poznańskiej (droga nr 92 na Pniewy )

Prosimy o zabranie ze sobą: latarek, wygodnego i antypoślizgowego obuwia, ciepłej odzieży (w bunkrach jest chłodno), kanapek, picia, no i oczywiście sprzętu do nurkowania.

Zwiedzanie rozpoczynamy w pobliżu miejscowości Ołobok .
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na zwiedzanie bunkrów z przewodnikiem, oraz wspólne nurkowanie w okolicach Jeziora Niesłysz.

W razie pytań piszcie: biuro@nautica.poznan.pl lub dzwońcie: Beata Janicka, kom: 693 835 356
Za chęć poprowadzenia wycieczki i opowieści o bunkrach serdeczne podziękowania dla Lecha Gierby :)

mapamapa1

One thought on “zwiedzanie bunkrow polaczone z nurkowaniem w okolicach Jeziora Nieslysz

  • 21 maja 2015 o 13:42
    Permalink

    Zapraszamy na nasz wspólny wyjazd a atrakcji nie zabraknie. MRU odcinek południowy jest bardzo ciekawy do zwiedzania z swoimi mostami fortecznymi, dużymi bunkrami ukrytymi w lesie oraz na wzniesieniach i tamami które spiętrzały wodę w razie zagrożenia z naszej strony. Można sobie wyobrazić jak to wszystko wyglądało w tamtych czasach. Widać że się nas bali skoro wybudowali tak potężne fortyfikacje a i jaka to była pomysłowość w uzbrojeniu tych budowli. Potężne kopuły pancerne oraz płyty za którymi ukryte były działa oraz karabiny maszynowe, miotacze ognia oraz granatniki można tylko sobie pobudzić wyobraźnie i przenieść się w czasie.
    Zapraszamy na wyjazd

Możliwość komentowania została wyłączona.