Spotkanie z ekspertem – jak nurkować na rafach koralowych

17 lutego 2022
18:30to20:30

Zapraszamy na spotkanie z ekspertem, Brunonem Waligórą, pasjonatem i wieloletnim akwarystą morskim, płetwonurkiem oraz fotografem podwodnym.

Rafa koralowa to zbiór milionów warstw zewnętrznych szkieletów koralowców, czyli maleńkich morskich bezkręgowców mieniących się bajecznymi kolorami. Jej urzekające piękno jest uważane za jeden z największych cudów natury. Ludzie pragną podziwiać ją zarówno z bliska, jak i z lotu ptaka. Ciężko uwierzyć, że tą ogromną, przebogatą w różnorodność krainę tworzą tak niepozorne organizmy jak koralowce.
Rafy koralowe łączą przyrodników i artystów. Badacze i obserwatorzy zdają sobie sprawę z tego, że teren ten przedstawia nie tylko szczególnie ciekawy i bogaty zespół życia, ale także i najwyższy stopień harmonii barw, jaki wytworzyła przyroda.

Program spotkania:
Rafy koralowe piękno i zagrożenie:
– jak rozumieć życie na rafie i jak się do niego odnosić,
– jak zadbać o bezpieczeństwo i jakich zagrożeń unikać,
– interakcje ze środowiskiem na rafie,
– ekologia.

„Świadomość piękna podwodnego świata to dla dziecka życiowa pasja – to idea przyświecająca mojemu hobby od 9 roku życia, kiedy pierwszy raz w życiu wszedłem do sklepu akwarystycznego.

Dziś moja głowa jest siwa, ale nadal siedzę przed taflą szkła mojego rafowego akwarium, która oddziela mnie od cudownego świata rafy koralowej. Na początek pozwoliłem sobie na tę myśl, bo ta świadomość piękna i tajemnic podwodnego życia dała mi energię i wzorce do budowania akwariów rafowych, nurkowania i fotografii podwodnej”
cytat za: https://brunon-reef.com/#footer-wrapper

Organizator: Klub Nurkowy NAUTICA
Adres: Piłsudskiego 100 Poznań
Data: 17.02.2022
Czas trwania: od godziny 18:30 do 20.30
Prowadzący: Brunon Waligóra,  płetwonurek, akwarysta pasjonat i fotograf podwodny


Bruno Waligóra